Event Winners

 

 

2020 SFFCA Event winners

A Event- Saskatoon/Swift Current/Terra Grain- Skip Gregg Tarsoff, Third Chris Haichert, Second Carmen Koch, Lead Andrew Kowalsy

B Event- Regina/Kronau- Skip Jeff Gartner, Third Brad Schneider, Second Paul Comfort, Lead Chriss Rugg

C Event- Watrous/Dundurn Military- Skip Jamie Regier, Third Toby Becker, Second Bradley Kosokowsky, Lead Andrew Benko

D Event- Kronau Fire

2019 SFFCA Event Winners

A Event- Skip Gregg Tarasoff, Third Chris Haichert, Second Carmen Koch, Lead Andrew Kowalsky

B Event- Skip Zack Newell, Third Ken Newell, Second

C Event- Skip Ross McBain, Third Jamie Brandrick, Second David Dolsen, Lead William Berg

D Event- Redvers- Skip Brad Hutton, Third Brendan Gaudet, Second Jason Malefant, Lead Cory Wilson

2018 SFFCA Event Winners

A Event- Saskatoon/Swift current/Terra Grain- Skip Gregg Tarasoff, Third Chris Haichert, Second Carmen Koch, Lead Tyler Harrison

B Event- Moosomin- Skip Dale Nixon, Third Cam Thompson, Second Owen Frappe, Lead Graham Mannle

C Event- Did not play

2017 SFFCA Event Winners

A Event- Regina/Kronau- Skip Jeff Gartner, Third Brad Schneider, Second Paul Comfort, Lead Chris Rugg

B Event- Saskatoon/Swift Current/Prince Albert- Skip Gregg Tarasoff, Third Chris Haichert, Second Carmen Koch, Lead Tyler Harrison,

C Event- Borden- Skip Ian Wainwright, Third Barry Saunders, Second Luke Walker, Lead Connor Wainwright

2016 SFFCA Event Winners

A Event- Saskatoon/Swift current/Prince Albert- Skip Gregg Tarasoff, third Chris Haichert, Second Carmen Koch, Lead Tyler Harrison

B Event- Moosomin- Skip Dale Nixon, Third Cam Thompson, Second Owen Frappe, Lead Graham Mannle

C Event- Assiniboia- Skip Tyler Bamford, Third Casey Topola, Second Nathan Rust, Lead

D Event- Borden- Skip Ian Wainwright, Third Connor Wainwright, Second Eric Pearce, Lead Luke Walker

2015 SFFCA Event Winners

A Event- Borden/Radisson- Skip Ian Wainwright, Third Barry Saunders, Second Randy Hosegood, Lead Eric Pearce

B Event- Regina/Kronau- Skip Jeff Gartner, third Brad Schneider, Second Paul Comfort, Lead Chris rug

C Event- Assiniboia- Skip Tyler Bamford, Third Casey Topola, Second Nathan Rust, Lead

D Event- Moosomin- Skip cam Thompson, Third Dale Nixon, Second Owen Frappe, Lead Graham Mannle